Jak se vypořádat s chladným počasím?

Chladné počasí může být příčinou problémů, které se mohou vyskytnout při betonáži. Tímto článkem chceme na tyto problémy upozornit, abyste tak předešli komplikacím, které by se mohly vyskytnout.


Jaké situace mohou nastat:

  1. Beton může zmrznout před dosažením požadovaných pevností, což způsobuje kolaps cementové matice.
  2. V chladném počasí beton hydratuje velmi pomalu. Při teplotách pod 10 ̊C je hydratace výrazně  zpomalena. Pokud jsou teploty nižší než 5 ̊C, hydratace se téměř zastaví a beton není schopen dosáhnout požadovaných pevností.

Je třeba mít na paměti, že výše uvedené se vztahuje na teplotu betonu, nikoliv na teplotu vzduchu. To znamená, že pokud nastane chladné počasí, musíme zabezpečit dostatečnou tepelnou ochranu před chladem.

Obecně platí, že pokud beton dosáhl pevnosti v tlaku alespoň 3-4 MPa, cement spotřeboval dostatečné množství vody v použité receptuře, a pokud dojde ke zmrznutí betonu, v pórech již není tolik vody, aby mohlo dojít k jeho poškození.

Pro dosažení tohoto tlaku, můžeme použít dva způsoby:

  1. Upravit recepturu tak, aby došlo k rychlejšímu růstu pevností.
  2. Chránit beton proti chladu.

V praxi se používá kombinace těchto dvou možností.

Pro více informací nás kontaktujte

Odešlete nám Vaši popotávku nebo dotaz vyplněním následujícího formuláře a my uděláme vše co je v našich silách, abychom Váš dotaz co nejdříve zodpověděli.

Nezávaznou cenovou nabídku Vám zpracujeme zcela ZDARMA. V případě, že vyplníte Váš telefon, ZDARMA vás budeme kontaktovat.
 
Jméno: *
Email: *
Telefon:
 
Popište prosím Váš požadavek či dotaz:
Sečtěte 2 + 2 = * (Jako kontrolu proti SPAMu, prosím napište výsledek příkladu)
Aktuality
12.10.2018
Nová služba - čištění dlažby!
30.10.2018
CHRAŇTE DLAŽBU PŘED ZIMOU!
26.11.2017
4 KROKY KE KRÁSNÉ DLAŽBĚ
Odběr novinek


 

Najdete nás na FacebookuCopyright (C) 2011 Condecor a. s. - dekorativní beton, Všechna práva vyhrazena. Design: Atelier Tomson & Babayan Design

webdesign web-systemy.net | webhosting 1hosting.cz | Publikacní systém QuickWEB CMS | Mapa webu (sitemap)